media media media nasza szanta

Alternative content


p oblok Najlepsza Otwocka Inicjatywa

msz logo PPP turystyka

Czyste

2°C

Giżycko

Czyste

Wilgotność: 68%

Wiatr: 14.48 km/h

  • 8 Paź 2015

    Czyste 9°C -2°C

  • 9 Paź 2015

    Słoneczne 7°C -2°C

Plan na 2014

PROPOZYCJE / PROJEKTY ZARZĄDU
Realizacja działań w 2014r. nastąpi pod warunkiem przyznania stosownych środków z budżetu państwa na dofinansowanie planowanych projektów, na które zostały złożone wnioski do właściwych funduszy.
Marzec
SZANTOWISKO - 15 marca 2014 r, o godzinie 18-tej, w sali Widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, odbędzie się charytatywny koncert szant i pieśni żeglarskich

Kwiecień/Maj
OTWARCIE SEZONU - 25.04 - 04.05. Uroczysta zbiórka i podniesienie bandery, 26-go kwietnia, o godz.1000 Giżycko, jezioro Kisajno, ośrodek Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Żeglarska impreza integracyjna, "POKŁADY NADZIEI"- IV edycja cyklicznego projektu. Głównym celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Mazowsza uprawianie żeglarstwa oraz integracyjnego, aktywnego wypoczynku na wodzie. W tym sezonie jest możliwość pływania w rejsy na jachtach typu Venus, Sasanka 620, Tango 730, Mors, oraz na s/y Mahagoni - odrestaurowanym stuletnim jachcie.

h3

arrow readmore1Rejsy klubowe 25.04.2013 - 04.05.2013 - zgłoszenia sterników, załóg uczestników oraz rezerwacja jachtów - mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

arrow readmore1Kolejne edycje integracyjnego projektu - podczas całego sezonu żeglarskiego, zależne od ilości chętnych osób do żeglowania z terenu woj. mazowieckiego. Osoby sprawne i niepełnosprawne z terenu Mazowsza.

h3
Wyprawy wędkarskie motorówką kabinową oraz wędkowanie z pomostów, możliwy dojazd wózkiem inwalidzkim na stanowisko wędkarskie - od maja do września.

h3
"PIASKI - 2014
23, 24, 25.maja - VI Integracyjny Rejs na mazurskim żaglowcu s/y Płynący Obłok,


Czerwiec
V Żeglarskie Warsztaty Artystyczne. Planujemy zorganizowanie trzech, 14 dniowych turnusów dla osób niepełnosprawnych uzdolnionych artystycznie. Uczestnicy to osoby niepełnosprawne z terenu kraju, młodzież, dorośli, osoby starsze, niewidomi - w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Uczestnicy będą brali udział w zajęciach artystycznych polegających na poznawaniu nowych technik plastycznych, będą tworzyli swoje prace przy użyciu tradycyjnych materiałów i narzędzi, a także tworzywa przyrodniczego. Zajęcia będą prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanej kadry pedagogiczno-artystycznej oraz wolontariuszy, studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Liceum Plastycznego. Mecenat nad powstającymi pracami, oraz nadzór nad procesem edukacyjno-artystycznym deklaruje, uznany w sprawach sztuki profesor Jerzy Rudziński, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, artysta grafik, rzeźbiarz, scenograf , pasjonat żeglarstwa o wieloletnim stażu i wychowawca młodzieży.
16.06 – 29.06.- I turnus
30.06 – 13.07 - II turnus
14.07 – 27.07 -III turnus
zwa2pfron m

"Sprawny Patrol 2014" - Integracyjne patrole motorowodne na akwenach powiatu otwockiego 


h3
Pokłady Nadziei - II Edycja - Planujemy cztery 14-dniowe długodystansowe rejsy. Uczestnicy zadania osoby z niepełnosprawnościami z terenu kraju, popłyną w długodystansowe rejsy na akwenach Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas rejsów prowadzona będzie edukacja żeglarska dostosowana do możliwości uczestników z niepełnosprawnościami. Uczestnicy po przeszkoleniu samodzielnie prowadzą jacht pod nadzorem doświadczonego sternika i wolontariusza. Samodzielnie wykonują manewry i prace konieczne do wykonania jachcie żaglowym płynącym w rejsie długodystansowym. Sami dbają o porządek i samodzielnie przygotowują posiłki z produktów dostarczonych przez organizatora. Jacht płynący pod żaglami i odwiedzający mariny żeglarskie, z załogą składającą się w większości z osób niepełnosprawnych (w różnym stopniu niepełnosprawności, młodzież, dorośli i osoby starsze, w tym na wózkach) jest najlepszą formą promocji aktywności osób z niepełnosprawnościami. Planowane w projekcie działania zmieniające wizerunek osoby niepełnosprawnej, są najskuteczniejszą formą promocji sportu osób z niepełnosprawnościami - żeglarstwa oraz poprzez atrakcyjność żeglarstwa są skutecznym sposobem na zwiększenie aktywności społecznej uczestników projektu. Planujemy również produkcję filmu promującego, reklamującego projekt i żeglarstwo osób z niepełnosprawnościami, przez grupę filmową "Cymelia Film-PMDK Otwock" Zmiana załóg - port Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku
01.06 - 14.06 - Realizacja I rejsu
15.06 - 30.06 - Realizacja IIrejsu
01.07 - 14.07 - Realizacja III rejsu
15.07 - 30.07 - Realizacja IV rejsu
h3
pfron mrpz2"Razem pod żaglami" III Edycja Patronat Starosty Otwockiego i Prezydenta Otwocka - Projekt skierowany do mieszkańców miasta i powiatu Otwock, łączący integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami z żeglarstwem. Istnieje możliwość odpłatnego udziału osób z poza naszego terenu powiatu otwockiego. Informacje, szczegóły, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Lipiec
02 - 15 lipca "Żeglarskie wakacje" dzieci i młodzieży
 "Stań za sterem" - Obóz żeglarski na jeziorach mazurskich, dla dzieci i młodzieży, z terenu powiatu otwockiego, ze środowisk zagrożonych patologiami społecznymi. Projekt dofinansowany z funduszy Starosty Otwockiego
"Tak Trzymaj" - projekt z funduszy PCPR-PFRON

Sierpień
"KUŹNIA STERNIKÓW" - stażowo-szkoleniowy rejs klubowy. 


Wrzesień
Rejsy turystyczne i stażowo-szkoleniowe na s/j Dryf, możliwe od czerwca do września, zaokrętowanie port Pałac Młodzieży, Szczecin Dąbie.